Dikkat! Masum sanılan sıcak su torbaları ölüme neden olabiliyor!

Haber Türk Gazetesi

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan olan sıcak su torbası doğru kullanıldığı zaman faydalı oluyor. Ancak uzmanlar önemli bir noktaya dikkat çekiyor: “Ağrıyan her bölgeye sıcak uygulamayın, hayatınızdan olabilirsiniz! örneğin; sıcak, apandisiti patlatarak kişinin ölümüne bile neden olabilir”

Devamı

Günde En Az 8 Bin Adım Atın

www.haberler.com

İSTANBUL Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi VM Medical Park Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Umut Yavuz, uzun süreli oturmanın, eklemlerde, bel ve sırtımızdaki omurilik sisteminde ve omurga sisteminde ciddi sorunlar yaratabileceği konusunda uyardı

Devamı

Uzun süreli oturanlar dikkat!

www.habernediyor.com

Uzun süreli ve sabit oturmanın kalp-damar hastalıklarından beyinde oluşabilecek pıhtılara, omurilik sisteminde yaşanacak bozukluklardan birçok hastalığa davetiye çıkardığından bahseden Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Umut Yavuz, oturulan her saat için yapılacak 5 dakikalık yürüyüşün tüm bu hastalıklardan koruyabileceğini belirtti.

Devamı

Sabah yataktan aniden kalkmayın! Çünkü...

www.superbilgiler.com

Farkında olmadan yapılan hareketlerin bir gün hastalık olarak dönebileceğini söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç.Dr. Umut YAVUZ “Ani hareketler,hem baş dönmesi hem de bazı kas zedelenmelerine neden olabilir” dedi.

Devamı

Kalp ya da beyinde pıhtı oluşmaması için...

Sabah Gazatesi

Yaşadığınız ya da yaşamaktan korktuğunuz birçok hastalıktan korunmak bazen çok basit formülerde gizlidir. Gün içerisinde kısa yürüyüşler yaparak ve su içerek hastalıklardan korunabilir, daha sağlıklı bir geleceğin temellerini atabilirsiniz. Uzmanlara göre oturduğunuz her saat için yapacağınız 5 dakikalık yürüyüş, kalp-damar hastalıklarından, beyinde oluşabilecek pıhtıdan, varisten, kemik erimesi ve kireçlenmeden, omurilik sisteminde yaşanacak bozukluğa kadar birçok hastalıktan korunmaya yardımcı oluyor.

Devamı